اخبار، اخبار روابط عمومی، تیتریک

دکتر حمیدرضا ادراکی به عنوان مدیر عامل بنیاد بیماری های نادر ایران منصوب شد

در آستانه چهلمین روز درگذشت دکتر علی داودیان بنیانگذار بنیاد بیماری های نادر ایران، امروز دوشنبه ۱۳ آذر ماه  دکتر حمیدرضا ادراکی به اتفاق آراء هیئت مدیره و هیئت امنا، به عنوان مدیرعامل جدید بنیاد بیماری های نادر ایران انتخاب شد.

دکتر حمیدرضا ادراکی از جانبازان دفاع مقدس و عضو برجسته هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران است که از نخستین سالهای تاسیس بنیاد بیماری های نادر ایران، همراه و یار دکتر داودیان بوده و در بخش علمی، پژوهشی و تشخیصی بیماران نادر اقدامات موثر و ارزشمندی انجام داده است.

ادراکی مدیرعامل جدید بنیاد در مورد اقدامات آتی بنیاد گفت: فقدان دکتر داودیان ضایعه بزرگی برای جامعه بیماران نادر و خانواده بنیاد است. وی همچنین افزود: ایشان انسانی بزرگ منش و مدیری شایسته بودند که توانستند بیماران نادر و درد و گرفتاری های آنان را به جامعه بشناسانند و من امیدوارم که فردی لایق و کارآمد برای به منصه ظهور رساندن آرزوها و منویات ایشان باشم.

وی اظهار داشت: ارتباط قوی ما با مجامع علمی و آموزشی در داخل و خارج از کشور می تواند در زمینه تشخیص، درمان و کیفیت زندگی بیماران نادر بسیار موثر باشد. ما مطمئن هستیم که آمار بیماران نادر در مناطق مختلف کشور بسیار بیشتر از آماری است که تا کنون جمع آوری کرده ایم و تمام تلاشمان را معطوف به کم کردن باری از روی دوش بیماران نادر خواهیم کرد.

مدیرعامل جدید بنیاد بیماری های نادر ایران در پایان گفت: تمام برنامه های بنیاد و کارهای نیمه تمامی که دکتر داودیان آرزوی محقق شدنشان را داشت با تمام قوا پیش خواهیم برد و من از اکنون دست استمداد به سوی تمام کارکنان بنیاد و کسانی که می توانند در این مسیر با ما همراه باشند دراز می کنم.

در ادامه یاسر داودیان فرزند ارشد زنده یاد دکتر علی داودیان و رئیس هیئت مدیره بنیاد، ضمن تسلیت به جامعه بیماران و مسئولان کشور برای فقدان مدیری خلاق و اسطوره ای تلاشگر در زمینه شناساندن بیماران نادر به جامعه گفت:

دکتر داودیان طی ۱۲ سال تلاش بی وقفه و با یاری اطباء، متخصصین و علمای عظام توانست بیماری های نادر را در سطح کشور معرفی کند و با حضور در مجامع بین المللی و عضویت در اتحادیه بیماری های نادر اروپا و کسب کرسی در کمیته بیماری های نادر سازمان ملل، اندیشه های فرا ملی خود را با شعار ” بیمار نادر مرز نمی شناسد” در عرصه جهانی نمایان کرد.

9P1A6396

یاسر داودیان انتصاب شایسته دکتر ادراکی را به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد تبریک گفت و افزود: دکتر داودیان همیشه از ایشان به عنوان فردی وارسته و عالم یاد می کرد و ما امیدواریم که با حمایت وزارت بهداشت و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی و سایر مسئولین بتوانیم گام های موثری برای حمایت از بیماران نادر کشور برداریم.

رئیس هیئت مدیره بنیاد بیماری های نادر ایران در پایان گفت: بیماران نادر و انجمن ها بدانند که ما این مسیر پر فراز و نشیب را ادامه خواهیم داد و نمی گذاریم چراغی که دکتر داودیان برای جامعه بیماران نادر روشن کرده خاموش شود.